Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mizící okřehek

Mám prostorné akva s klapavkou (nízký vodní sloupec) a nějak se mi tam přemnožila paví očka, dále tam mám dvě nedospělé červené parmičky a nějaké malé ampulárie. Vždy jsem tam měla spoustu okřehku, ale poslední dobou mizí. Želvu nepodezírám, ryby krmím - občas a jen granulemi pro želvy, ale ze zbytků od želvy by se měly nakrmit také (zbytky achatin, nítěnky...). Když ji krmím, většinou myslím i na zbytek osazenstva. Šneci jsou dost bojácní - díky želvě. Je možné, že mi ho žerou ty parmičky? Pěkně mě to štve.

a ty červené parmičky jsou co zač?:-) Jako barbus titeyia nebo nějaké Labeo? Ona každá ryba si dá občas trošku zeleného - já bych je zkusil lehce přikrmit něčím extra a pozoroval co to udělá se stavy okřehku;-)
A želvě bych taky nevěřil, byť zrovna klapavky nejsou výstavní rostlinožrouti...

Spomínaná rastlina je velmi vítaný doplnok stravy pre všetky živorodky,snád jediná živorodka,ktorá ju ignoruje je belonesox belizanus,takže pokial sa premnožili pávie očká,tak "páchatelia" budú oni + ostatní obyvatelia nádrže,mrenky tiež niesu žiadne neviniatka, a čo im nestihne újsť a zmestí sa im do "huby",tak je obvykle systematicky likvidované.Stačí chvílu pozorovať život v nádrži a komu bude trčať netypicky nazelenalé hovienko,ten má prsty v likvidácii....

Holt asi budu muse víc přikrmovat.

Aby toho nebylo málo, tak jsem tam včera objevila takové malé breberky (ani ne 1mm, světlé) byly na kameni a skákaly po vodě - opravdu skákaly, jako když kamínkem hodíte žabku. Nevíte, co by to mohlo být? Vodní vši? Rybky je tam ale asi dlouho nenechají...

K těm chvostoskokům - Je jich mnoho druhů a obývají snad všechny biotopy s vhodnými podmínkami pro jejich život. V akvárku budou dobrým zpestřením stravy tvých živorodek.

K okřehku - nepíšeš jak dlouho jsi jej měl v nádrži před problémem mizení. Je možné, že prostě nemá dostatek světla. Kdysi jsem si jej několikrát dotáhl domů s živým krmením, čemuž jsem nebyl moc rád. Prostě jsem ho v nádržích nechtěl, ale na jaře z hladiny mizel, několikaměsíční zhoršené světelné podmínky počas zimy neustál.