Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odumírání ocásků Pavích oček

Ahoj, dostala jsem teď od známé pár a mladé Paví očka. Měsíc se zdály být vpořádku, jedna mladá se už začínala i vybarvovat a začínal jí krásně růst ocásek, ale během týdne se těm nejmladších začínaly ocásky formovat do špičky, včera mi ty nejmaldší umřely a teď ta střední, které se ten ocásek "pokazil" taky, jím vůbec nehýbe a jen tak dožívá.
Nevíte, čím to může být způsobeno? Jestli je to zaviněno mnou?
Akvárko mám na pár pavích oček celkem velké, rostlinky mám taky, jinak ho čistím každý týden a krmím je přiměřeně každý den.
Díky

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Velmi pravděpodobně jde o rozpad ploutví, což je onemocnění bakteriálního původu. Jsou konce ploutví…
Arutha 03.05.2010 16:11
Arutha
ahoj ted se mi nrodilo 12 pavích oček.Když jim dám nažrat vůbec to nechtěj nevim co s tim už sem sko…
jindriska 16.01.2017 20:23
jindriska
Zprvu mimina nežerou, dej jim čas. Hlavně nepřekrmuj. poslední
JanaP 17.01.2017 10:23
JanaP

Velmi pravděpodobně jde o rozpad ploutví, což je onemocnění bakteriálního původu. Jsou konce ploutví lehce bíle lemované? Předpokládám, že ano.

Jako léčbu bych v tomto případě viděl zvýšit teplotu alespoň o 2°C, ideálně k 28°C + použít některý z široké škály přípravků. Např. Sera - bactopur, příp. Acriflavin atd...

Ale dejte nejdřív vědět jak to vypadá, úplně ideální by byla fotka. Nicméně to co jsem psal, je 90% šance, že to bude...ryby nejdřív stahují ocasní a hřbetní ploutve, posléze začnou ploutve mírně bělat a ubývat...

ahoj ted se mi nrodilo 12 pavích oček.Když jim dám nažrat vůbec to nechtěj nevim co s tim už sem skoušela měnit krmvo ale nic.Ostatní paví očka mi to krmení normalně sežerou vůbec nevim co stim poradte prosím nerada bych o ně přišla už je hodně zájemců.Jejich rodiče mě jeden stál 300 jsou fakt z dobrýho chovu.A ještě jedna otázka za jak dlouho je schopná zase samice rodit?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru