Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Barvoslepé piraně?

Chováme doma 6 piraní, krmíme většinou kuřecími srdci nebo jiným masem. Občas jim dáme i hejnečko pavích oček, ale zaráží mě jedna věc, žerou jenom ty červené, jinou barvu ne. Nenapadá někoho proč?

v prírode napádajú výlučne zranené a choré živočíchy a zdochliny,červená farba živorodiek zrejme u nich vyprovokuje normálnu "žravú" reakciu,vidia normálne vyfarbené živorodky a tie červené medzi nimi považujú za poranené a inštinktívne idú po nich...

skôr šok z prevozu ako otrava chlorom,pirane sú velmi lakavé ryby a často chytajú šoky,najmä staršie jedince zvyknuté na určité prostredie,ale za určitých okolností to mohla byť "otrava" náhlou zmenou vody,záleží,čo z vodovodu kde vytečie,v každom prípade je to velká škoda...

kazdy akvarista preci vi, ze se voda musi nechat odstat aby vyprchal chlor. Takze v tomto ohledu si zrejme za uhyn muzete sami. Imho mam tuseni ze na ostravske burze jsem rybicky prodavat videl, takze predpokladam, ze po radnych upravach je tam ta voda nezavadna pro akvaristiku. Pochybuju, ze by si prodavajici vozili svou vodu:)