Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem filtrace do jezírka dělaná doma

máme jezírko cca 18 000 l na zahradě bez elektriny, v něm koi kapry a vodní rostliny které se ještě nerozrostli zatím problémy s vodou nejsou ale chtěli bychom vyrobit alespoň nějakou provizorní domácí filtraci do podzimu než nám zavedou elektřinu.Máme celkem výkonné benzínové čerpadlo a zajímalo by mě jestli by stačilo třeba jednou týdně vodu z jezírka prohnat "dělanou" filtrací a jak by asi šla jednoduše udělat?? přečetla jsem hodně diskusí na toto téma ale jde mi z toho hlava kolem potřebovala bych nějaký návod pro blbé :-[:-) voda nemusí být křišťálově čistá jen bych z jezírka nechtěla mít žabinec :-|

Dobrý den, myslím, že teoreticky by bylo možné odstraněna reklama (Kurt)čistit manuálně - do doby, než vám zavedou elektřinu a pořídíte si nějakou pořádnou filtraci. Prostě bude fungovat dočasně jako biotop, bude potřeba odstraňovat usazeniny a kaly a asi nebude průzračně čisté, ale bude přijatelné kvality.

Pokud máte zájem o inzerci u nás, máme pro Vás nabídku. (Kurt)

Čistit mechanicky koupací jezírko zminované litráže by byla asi trochu prekérka,a ač nejsem žádnej "šamponek" tak nevím jestli bych se v něm chtěl koupat-problém je podle mně v tom,že je ještě malé na to,aby fungovalo "samo" a moc velké na to,aby se dalo rozumně učistit mechanicky...záleží ale na více okolnostech...stejně je to ale asi pro tazatele irelevantní,vlákno je 3 roky staré...