Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ÚHYN RYB V JEZÍRKU

Bratr má zahr. jezírko a v něm rybky. Několik let žádný problem. Nyní našel jednu rybku (ostroretka(?)Promiňte Terminologii, neznám to)vyskočenou a leklou v čist. zóně a malého jesetera(25cm)ve vodě pošlého. Druhý jeseter (60cm) Na boku, ale pak se vzpamatoval. Filtrace v provozu, Vodotrysk, vzduchování, vše jako vždy. Ostatní ryby neznám název-takové oranžové 20-25cm:-) naprosto v pořádku a čilé. Nevíte v čem vznikl problém? Nyní i jeseter je zase v pořádku.

bez nejakého rozboru vody ťažko určiť príčiny,po takýchto prudkých výkyvoch počasia mohlo ísť o premnoženie nejakých siníc,z ktorých niektoré vylučujú toxické látky pre studenokrvné živočíchy,"dobroprajný" sused ,alebo iný "vítaný" návštevník,ktorý niečo hodil do jazierka alebo vnikol doňho,ťažko takto na dialku jednoznačne povedať,aj samy ryby mohli byť nejako oslabené a neprežili nejakú náhlu inváziu vodných parazitov,skutočne ťažko povedať,tých príčin môže byť x...