Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílé flíčky na rybkách

Dobrý den,chci se zeptat co mi napadlo rybičky. Zničeho nic se na pár rybkách objevily bílé tečky.Mají je po celém těle i na ploutvích. Po dvou dnech začal uhyn rybek a objevilo se to na ostatních. Chovám tetry červené, černé a neonky. V posledních 14 dnech jsem žádnou novou rybku nekoupil.Akvárium je založené cca 3 týdny. Děkuji za radu a pomoc.

Díky za radu. Zítra zakoupím,ikdyž jsi myslím že je pozdě.Z 30 ks žije jen 12 a ty ztrácí ploutve. Některé nemají už žadné ocasní ploutve. Šlo to moc rychle. Je mi jich líto. Moje první akvárko pro syna a tak to dopadlo. Držel jsem se všech rad,ale asi jsem neudělal dost. Ty přípravky jsi zajistím,at mám doma pojistku.Ještě jednou díky všem.

Tak pozor!!! Jestli se rozpadají ploutve tak to je bakteriální plíseň a to je diametrálně odlišné od krupičky:!: Se nedivím, že dosavadní léčba nepomáhá:-(. Kupte buď acriflavin, nebo Bactopur od Sery, možná bych šel i do Bactopur direct - to jsou tablety, docela agresivní, ale hodně účinná léčba.
Pokud ovšem už nemají ploutve, tak je to bohužel pasé. Drobnou tetru to dokáže sežrat během pár hodin.

Teď jsem znovu koukl na popis nemoci a ona to bude i krupice i bakterka dohromady. To je docela síla.

Na rovinu:

- myslím, že ráno už ryby nebudou. Založil bych akvárko nanovo. Určitě se to povede, jen nepropadat depresi;-) Hlavně každou nekalost ihned řešit, nemoci jdou zvlášť u drobných rybek strašně rychle.

A propos...kdyžtak tu nemoc vyfoťte...

Jo jo.Dnes jsme založily nové akvárko.Písek je nový a zbytek řádně vypraný.Nechám to být do pátku a pak koupím pár rybek a uvidíme. Koupil jsem Biofilter od Dajany a Start plus,tak uvidíme co to udělá. Mám i Prevent. Ten tam mám dát až s rybkami?? Máš stím nějakou zkušenost?