Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okousané neonky a tetry

Zdravím,udělal jsem uplně nové akvárium a opět se objevují problémy. Všechno jsem řádně vypral a omyl v roztoku sava. Založil jsem ho znovu.Nechal jsem ho 5 dní bez rybek a na upravu vody jsem použil Startplus a Biofilter od Dajany. Po 5 dnech jsem koupil Neonky červené 10 ks,Tetry krvavé 5ks, Tetry červenousté 5ks,Tetry žhavé 5ks, Razboru klinoskvrnitou 5ks a dva sumečky na dno,ale nevím jak se ted jmenují. Po dvou dnech jsem zjistil že neonky jsou bez ocasu. Jedna tetra krvavá a razbora také. Nechápu proč jsou opět hlavně neonky okousané.Krmím každy den suchou směsí od Dajany a včera dostaly nitěnky. Dnes jsem našel jednu neonku mrtvou a uplně bez ocasních ploch. Nevíte kde je problém nebo co mi je žere¨? Děkuji za pomoc.

Tetry napadají ostatní ryby i sebe navzájem, brání si totiž teritorium (a navíc jsou to mrchy). Navíc na tak malé akvárko je tam opravdu moc ryb. Tady jsem našla nějaké info o tom, jak se počítá množství rybek v akváriu: clanek-120. Navíc ne všechny ryby se spolu snesou, takže chce to i najít druhy, které spolu budou vycházet.

Horní ploutve jsou vztyčené,ocasní plochy nemají bělavý lem. Aspon ho tam nevidím. Neonky a tetry žhavé jsou po smrti. Krvavky jsem odělal a uvidíme co bude. Jedna zrovna předemnou napadla Tetru červenoustou a tím se vyloučily z akvária. Rostliny zítra nakoupím a osázím to živíma. Doted tam byly jen umělé. Jaké rostliny mi doporučíte?
po měření je Ph 7,4.
jak snizitPh?????

Na to funguje přípravek Ph minus, anebo od Dajany acid...zase s rozumem. Ad kytky - vděčné jsou anubiasy, sice dražší, ale vydrží prakticky všechno. Dále sagitaria, hygrophila atd. Doporučuju nebrat moc drobnolisté kytky (cabomba, egeria), jelikož jsou dost náročné na světlo. Ale když se použije hnojivo, tak roste skoro všechno;-)