Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přísavní sumeček

Mám 100 l akvárium s 4 závojnatkami - lví hlavy. I přes pravidelnou péči o vodu se mi na stěnách a na kamenech po nějakém čase usazují zelené řasy. Kamarádka mi doporučila přísavné sumečky. Na dotaz v akvaristice mi bylo řečeno, že když sumečci budou požírat jenom řasy, tak se otráví a zahynou. Musela bych ještě prý koupit speciální žrádlo pro sumečky anebo špenát. No ten jistě kalí vodu a co na to závojnatky. Nebo mi doporučili koupit chemii na řasy. Prosím můžete mi poradit ohledně sumečků? Děkuji.

Já osobně mám osvědčeného "řasožrouta" parmičku siamskou. Jinak ti přísavní sumečci (asi ancistrusi) žerou celkem všecko, můžeš jim dávat i ty granulky nebo okurky, ale ty řasy jim většinou stačí. Měli jsme je asi dva roky, žrali jenom řasy, žádné doplňkové krmení nedostávali a žili v pohodě.