Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podivné bílé skvrny na tetrách ozdobných

Dobrý večer,
prosím o zodpovězení dotazu k nemoci teter ozdobných. Do rána od přinesení z prodejny se mi téměř u všech teter objevila následující nemoc: bílé skvrny začínající od hřbetních nebo ocasních ploutví, z boku jsou viditelné i na boku ryb. Ryby se chovají normálně, žerou, neschovávají se, neotírají se. Dále tam mám pár čichavce zakrslého. Samec má bílou skvrnu na břišní ploutvi, samice na hřbetní, která se za dnešek zvětšila o dva mm. Jsem z toho zoufalá, nevím o jakou nemoc jde. Zatím jsem aplikovala solný roztok a zvýšila teplotu na 28st. Prosím o jakoukoliv radu. Děkuji předem.

Fotka by nebyla? Já ybch si tipl na bakteriální onemocnění, s tou solí a zvýšenou teplotou to byl dobrý tah. Ryby mají hřebtní a ocasní ploutve ok, nebo je stahují?
Osobně bych léčil acriflavinem nebo Bactopurem, ale radši bych nejdřív viděl fotku těch ryb - nerad střílím od boku:-/

Dobrý den, děkuji za info. Bohužel do rána byla většina teter mrtvých :-( Ty mrtvé byly komplet bez ocasu se zbělenou ocasní částí. Některé, co přežily jsou OK, jiné mají bělavé skvrny na boku těla (skvrny nejsou jasně bílé, jen je postižené místo bělejší a bez barev), ryby plavou při dně a nakloněné na stranu, kde je skvrna. Samice čichavce má již flek od hřbetní ploutve do poloviny těla :-( Než stihnu zajít pro lék, příjdu asi o všechno :-(