Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oslizlé dekorační kořeny

Dobrý den,
prosím o radu - před 3 dny jsme založili nové akvarium (ještě v něm nemáme ani rybičky). Voda je celkem čistá ale na koupených dekoračních kořenech se začal dělat bílý oslizlý povlak - na některých částek kořene už je asi 1 cm dlouhý a krásně vlaje :-( Doufám jen, že to není nějaká plíseň, ale kořeny jsme předtím důkladně vyvařili. Poradíte prosím, jak se toho zbavit, zda použít nějakou chemií, nebo jak?
Díky moc

Petra

za cca týždeň-dva sa v akváriu bez rýb ustáli rovnováha a takéto "detské nemoci" čerstvo založeného akvárka sa obvykle vyriešia aj sami,treba trošku trpezlivosti ,očersvá voda je plná všelijakých nespracovaných nerastných látok,počas tej kritickej doby dôjde krátkodobo k premnoženiu všelijakých nálevníkov,tvorbe krátkodobých zákalov,ktoré sami od seba po tých cca dvoch týždnoch sami zmiznú,rastliny začnú pracovať a potom už bude viac-menej pokoj,môžte použiť nejaké dostupné chemikálie na úpravu čerstvej vody,ale za normálnych okolností to nieje nutné,len treba nechať trošku všetko "odležať" a počkať,príroda si s tým obvykle poradí ,akurát tie korene treba troškunodsledovať,či nezačnú náhodou hniť,to lahko spoznáte podla smradu,pokial to náhodou nastane,teba ich znovu vyvariť,prípadne zmäknuté,hnilobou zasiahnuté časti zlikvidovať ,korene dezinfikovať peroxidom alebo manganistanom ,znovu vyvariť aj niekolkonásobne podla potteby,pokial nenastanú žiadne komplikácie,nechajte akvárko v klude tien týždeň-dva,nič viac,tie všelijaké zákaly a spol v prvých dňoch je úplne normálna vec v každom novozaloženom akváriu,to sa za pár dní stratí za normálnych okolností samo....