Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde najít Blešivce?

Zdravím,
možná někoho můj dotaz zarazí, ale je to pro mne důležité.
Ve škole jsem dostala za úkol sehnat blešivce - údajně se vyskytuje v čistých vodách, což u nás nenajdu. Proto Vás prosím o konkrétní rady (na konrétní místa) kde toto malé nepěkné zvířátko najít. 2081.jpg
Budu ráda za každý tip, dotaz a pomoc.
Děkuji

v čistých ,rýchlo tečúcich potôčikoch,vodných prameňoch,čistých rybníčkoch,jazierkach pod kameňmi-teraz sa ochladilo,takže budú aj velmi blízko pri brehu-hlavne tam,kde neprebieha nejaký velkochov rýb,ono ten pojem "čisté vody" ber už dnes aj trošku s rezervou,dnes sa dajú nájsť aj na miestach,kde nieje kalná voda a hnijúce bahnité brehy,ale pokial máš niekde v blízkosti tečúci potok,tam ich nájdeš s takmer 100%-nou istotou,prípadne navštív aj nejaké predajne akvaristiky,kde ešte predávajú živú potrevu pre ryby ako komárie larvy a dafnie,tam sa obvykle pár kusov vždy zavlečie

Nevim okud jsi, ale v praze byvali hodne v privodni vybetonovane "strouze" rybniku pod kolejema na jiznim meste. Stacilo vlezt pod mostek, obratit par kamenu, po proudu nastavit sitku a bylo nachytano...
PS: A rozhodne si nemyslim, ze blesivec je nepekne zviratko.

Děkuji za radu, ale já jsem ze severní Moravy - Bruntál a hledám nějaké konkrétní místo, kde ho najít. Jelikož nejsem žádný extra biolog, nevím kde takové zvířátka hledat. Ale děkuji ! :-) O víkendu projdu místní potoky a snad ho někde seženu..(doufám! jinak bude zle :))) )