Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sycení vody CO2

Dobrý den, ještě bych měla dotaz k sycení vody CO2. Máte nějaké rady, zkušenosti, jak sytit přírodními materiály (např. kvasnice), bez použití drahých akvaristických "pomůcek" a bez použití sifonu? Děkuji.

Jsem v tom vicemene teoretik, co2 sem neresil pro akva, kdysi pro nadvodni kvetenu.
Je to IMHO nesmysl a uvedu proc:
1) zvysovat CO2 ma vyznam az kdyz uz clovek vymaxoval vsechny ostatni ziviny a svetlo. Kytka roste podle ty ziviny ktery ma nejmin a bez dost drsnych testu se blbe zjistuje ktera to je.
2) Plyny se ve vode rozpousti podle parcialnich tlaku plynu nad hladinou. Pokud se cloveku nepovede zvednout obsah CO2 nad podstatnou casti hladiny tak to moc smysl nema. Neni to neresitelnej, ale obtiznej problem.
3) Kvasinky vyprodukujou prd a jeste draze. Cukr neni levnej, leda tak to zkombinovat s vyrobou slivovice a brat to jako zuzitkovani odpadni latky. Pro dosazeni nejakyho efektu je nutna tlakova lahev(treba upraveny hasicak) nebo spalovani PB(pro akva sem to jeste nevidel, sklenikari to pouzivaji)
4)A k cemu vlasne? Potrebuje clovek maximalizovat vynos zeleny hmoty za cenu podstatne vyssich nakladu? Zkratit produkcni interval? Co si od toho vlastne slibujete?