Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ancistrus - rozmnožování

Nezlobte se, že pořád otravuju s těma ancíkama, ale jak poznám, že někam nakladli jikry, abych je mohla včas odebrat do jiného akvárka a ne pak lovit jednotlivé malinké rybičky, až se rozplavou a až jich velké ryby většinu sežerou?
Jeden ze samečků, takový nejvouatější je pořád v díře pod lávovým kamenem a tak nějak tam třese ploutvičkama, vyplouvá, jen když dávám krmení (dopadá mu přímo před vchod do díry). Nemůže tam ty jikry hlídat?
[http://akva.poradna.net/file/view/103-img-0055-jpg ]
sameček před svou jeskyní (všechny ryby si myslí, že když přijdu, dostanou nažrat, proto vylezl - díra, v které většinu času sedí, je za ním)

Rybky kladou jikry do různých skrýší. Pokud tam tráví většinu času tak hlídá jikry. A tim třesení ploutvíčkama přivádí jikrám čerstvou vodu. Pokud je možný tak se může ten celý kámen přenést do jiné menší nádržky i se samcem. Voda musí mít stejné parametry jako v nádrži. Takhle je budete mít všechny po hromadě.

Krunýřovce můžeš krmit jak tabletama pro rostlinožravé ryby tak i zeleninou. Nejvíc jim chutná list salátu a nebo okurka (hodně kalí vodu). Taky záleží jak velký máš akvárko a kolik jich tam je. Pokud jich je hodně v malém akvarku tak je dobrý měnit vodu častěji a dát tam silnější filtr. Voda může proudit jim se to líbí. A teplotu udržuju kolem 25°C.

Držím palce.

dobry den, byla jsem v domeni, ze salat (spareny) se dava protoze se na nem rychle dela rasa, ze nejedi primo listy, takze jedi primo ten salat? u okurky sem videla, ze tam vykousou diru, ale u salatu, ten mi zrali jen sneci a ty zrovna zivit nechci, teplotu mam ok...ale stejne se mi nedari je mnozit...

Zdravím:-) já mám doma 3 akvária...10, 30 a 60 litrů....z původních 3 ancíků jich mám kolem stovky...krmím tabletami i vločkami....nijak zvlášť pro to nic nedělám....voda - 22 st., čistím 1x za 3 - 4 měsíce....a je mi líto je rozdávat....tak snad jich za chvíli nebude tisíc:-))

Zdravim Já Ancistruse krmim hovezim srdcem a rostou lepe jak po nake zelenine atd neubehl skoro mesic a maj skoro 10cm nechapu jak je to mozny ale je to tak rozhodne doporučuju koupit hovezi srdce a nak osticky velke kostky jim to hodit a pak uvidíte výsledek rozhodne sem tomu neveril když mi to kamarad řekl ale vazne rostou neuvěřitelnou rychlosti :-)

Mně se v akvariu se skalárami podařilo odchovat první várku sumečků. Mám samičku a samečka, kteří jsou staří cca 1,5 roku. Přendala jsem je do menšího akvaria a vyklubalo se jich 55. Když se začali zbarvovat, zjistila jsem, že někteří jsou albínci. Teď jsou staří měsíc a měří 1,5 cm. Chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho je můžu někomu začít nabízet a jak velcí musí asi tak být. Jestli někdo z Prahy shání ancíky, tak nabízím obě barvy.

Dobrý den,měl bych zájem odkoupit od Vás zatím 5 samiček ancistrusů mám 2 samce asi 15cm jestli ještě nejsou k poznání tak to risknu, zatím mám 112l akvárium a budu pořizovat 200l tak bych od Vás ještě nějaké odkoupil, prosím o kontakt tel.720590041 děkuji Soukup.

Zdravím všechny, potýkám se s tímto problémem: ve čtvrtek večer se mi vytřeli Antíci a nakladli jikry do jeskyňky a samec začal o ně pečovat. Samec hlídal a ovíval příkladně, ale včera odpoledne začal jikry vyhazovat postupně z dutiny a posléze, když už tam žádné neměl, tak vylezl a a dělal jako by právě nepřišel o rodinu. Netuším co se mohlo pokazit .

Dobrý den. Tohle oni dělají, poznají které jikry plesniví, které nejsou oplodněné nebo ty mrtvé a vyhazují je. Obsas se také stane že samec vyhodí čast jiker omylem při jejich okysličování ovíváním. Ale že vyházel všechny by mohlo znamenat, že byly všechny v nepořádku. Nepoužíváte v akváriu nějakou chemii? Nejen v akváriu ale i v pokoji kde to akvárko je (repelenty, elektrický osvěžovač vzduchu, lak na vlasy, atd.)?

Dobrý den,
před dvěma dny jsem si odpoledne všimla, že samec ancika hlídá skořápku kokosu a odhání všechny rybky, co se kolem jen mihnou, tak jsem ho i se skořápkou přenesla do menšího 10l akvária (s vodou z původního akva), aby měl klid. Do akvárka jsem dala zajetý filtr z jiného akva a vzduchovací kamínek, teplotu udržuji na 25-26°C (jako v původním akva). I když jsem byla opatrná, tak se hrozen jiker v novém akva ze skořápky utrhl a spadl na dno - ale zůstal pod ní. Hned první večer ho ancik vyhodil z kokosu ven - k filtru, na kterém je přes celý den přicucnutý a o jikry se nijak nestará (aspoň jsem ho jinde neviděla). Včera jsem postrčila ten hrozen zpátky do kokosu, ke vchodu jsem dala ten vzduchovací kamínek, a dnes ráno už byly jikry zase venku. Voda je čistá, bez zákalu (první den jsem přidala dvě kapky Acriflavinu jako prevenci proti zaplísnění jiker), denně měním 1/3 vody, na jikrách žádnou plíseň nevidím. Jsem zmatená ze samcova chování - znamená to něco ? Je něco špatně ?