Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kal z krmení pro rybičky

Prosím, chtel bych se zeptat, jestli nekdo neví, jak odstranit kal způsobený krmením pro rybičky, vím že normálně vodu nezakalí, ale když se to přežene tak jo. Z jistých důvodů to musím s krmením přehánět, jenže potom ten kal i zabíjí, chci se tedy zeptat, jestli někdo neví o krmení (nejlépe, aby v nem bylo co nejvic rostlinne složky), které nezakalí vodu. zkousel jsem to odfiltrovat, ale neslo to. dik olihne

omlouvam se za spoustu chyb

dej jim tam hodně kytek nejlíp odolných rychle rostoucích - např vodní mor,a naházej tam listí z olše,buku nebo dubu bud suché,nebo vylov už polorozložené z nějaké čisté vody..berušky fungují podobně jako krevetky - budou se živit rostlinnými zbytky a mikroorganismy žijícími na nich.S umělými krmivy to nepřeháněj mín je spíš víc.
Voda by mněla být co nejstudenější,a dobře prokysličená.

možná máš pravdu,možná ne....já berušky sice nikdy nechoval,nicméně vycházím ze zkušeností se studenovodními rybami- musíš brát v potaz jednu důležitou věc-čím je voda chladnější tím větší je její schopnost vázat kyslík a naopak...pokud máš akvárko s beruškama v bytě (z toho jsem vycházel) nebude její prokysličení myslím na škodu-i když roli v tomto případě bude hrát víc faktorů -teplota,pohyb vody množství a druh krmení,množství chovaných živočichů....
s listím (pro krevety) to řeším tak,žeho skladuju v suchém stavu a házím ho do akvárka suché,nebo když nezapomenu,namočím si "krmnou dávku" předem zvlášt...