Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potěr pavích oček

Prosím, poradíte mi s pavími očky? Máme je teprve cca 2 měsíce, když se nám narodili mladé, hned jsem jich pár odlovila, abych je zachránila před jejich kanibalizujícími rodiči. Za jak dlouho je můžu pustit zpět do akvária, aniž by je ostatní nesežrali. Teď jsou jim 3 týdny.
Díky

Michala

Paví očka většinou své potomstvo nepožírají, tedy pokud je nenecháte z nějakého důvodu extrémě vyhladovět. Normálně je lze chovat ve společném akváriu, a to i několik generací současně - od prvorozeného potěru, až po dospělce ;-)

Díky za odpověď. Ale raději je nechám ještě nějakou dobu na samotce, než trošku povyrostou. Neřekla bych, že jsou rybičky vyhladovělý - spíš bych řekla že jsou přežraný a stejně z prvního "porodu" mi drobotiny moc nezbylo - byly po nich jako šílení - hotový jatka.

Nám to taky pořád všechno plave na jedné hromadě. Když se mají kde schovat, když je nevcucne filtr a pokud jsou všichni řádně krmení... jinak vracení podle velikosti. Když se nevejdou do huby, je to asi už dost... :-D