Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BETTA SPLENDENS

Zdravím,
Chtěla bych se někoho zeptat. V zhruba 15 litrové nádrži mam samce Betta splendens byl tam 14 dní sám, dříve jsem ho měla v menším akváriu asi 3 měsíce, pak jsem s němu koupila do větší nádrže 2 samice.
V nádrži je plno rostlin a úkryty, ale samice jsou na samce agresivní. První den jsem myslela, že je to normální, že si potřebují nějak rozdělit teritorium, ale samice samci okousali ploutve ačkoliv je pravidelně a dostatečně krmím patentkami.
Prosím jak mam toto vyřešit, a jak docílím toho aby pak samci ploutve zregenerovali?
Moc prosím, odpovězte co nejrychleji, nechtěla bych o samce přijít. :(
Děkuji :-)

krásný den jestli si na sebe sameček se samičkami ještě stále nezvykli odlovte je zvlášť do jiného akvária třeba menšího a postavte ho vedle...je lepší při nákupu samiček vybrat mladší než je samec, ale nesmí být zas o moc mladší jinak by je uhnal a zabil.