Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Axolotl mexický - žábry

Dobrý den, mám doma Kubíka, což je Axolotl mexický. V 80ti litrovém akváriu ho mám už půl roku dobu se závojnatkami, doposud se nic nestalo. Teď došlo bohužel k tomu, že mu závojnatky odkousaly vnější žábry, ne celé, ale dost. Axík je bledý, má šanci, že mu žábry dorostou? Závojnatky jsem oddělila a nechala ho v akváriu samotného, má šanci, že to přežije? Občas se vyplave na hladinu nadechnou, žere a celkem se pohybuje...Díky za radu.

Axolotli jsou obratlovci,kteří nají snad nejvyvinutější regenerační schopnost ze všech,a i kvůli tomu se používají na pokusy.Axolotl dokáže zregenerovat jakoukoli část těla včetně očí.Zažil jsem párkrát že při delší nevhodné přepravě mi na prodejnu přišli jedinci bez žaber,ocasu,nohou,a očí...umístil jsem je zvlášt a krmil živými nítěnkami-i v tomto stavu je dokázali "lovit" a během pár týdnů byli "komplet" je o trochu menší než jejich vrstevníci.Takže žádný strach,doroste...jen ho potom nedávej zas dohromady s těma závojnatkama...