Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PMDD a řasa

Zdravím .. Akvaristiku dělám již několik let ,ale pouze rekreačně nebo jak to nazvat :) Mám na vás dvě otázečky ... 1. PMDD - něco málo jsem o tomhle hnojivu četl na netu ,ale pořád v tom nějak tápu ,, je potřeba při používání tohoto hnojiva dělat nějaké testy vody (jaké) ,při případném špatném dávkování je možnost ůhynu ryb popřípadě negativní odezva? A druhá otázka je an řasy : po celou dobu co dělám akvaristiku ,tak krom začátku kdy jsem bojoval s nejrůznejšími řasami ,tak se nemohu zbavit jedné řasy ,tvoří se na listech rostlinek ,je taková tmavá a nedá se nijak očistit co jsem zkoušel (houbičkou pod vodou ... ) Světlo mám T5 HO 2x 54w,mám tam doporučené zářivky jednu na vyniknutí barev ryb a jednu na rostlinky ,ale ted nevím přesně ten název ,mohu potom doplnit.
Předem děkuji za jakékoliv odpovědi ... Filip

Co se týká té řasy na rostlinách. Já měla na listech hustý povlak zelené tmavé řasy, také nešel očistit. Co jsem do akva přidala Ancistruse, tak řasa byla během dvou dní totálně "vymydlená".
PMDD používám cca ob den, test vody na živiny nedělám, jen občas kontroluji Ph, jinak s akva žádný problém není, rostliny pěkně rostou.

Já mám Ancistruse L181, pak Ancistruse super red a gold. Velmi pěkně jsou řasy popsány zde, viz.: rostliny.htm a rasy_01.htm. Pokud řasy nejsou černé, asi to budou plošné zelené přisedlé řasy. Jak je jejich růst omezit je napsáno v odkazech. Jinak díky PMDD řasu téměř nemám, jen na předním skle, a to díky proudění vody z filtru. Ze začátku jsem hnojila PMDD denně, myslím ale, že to není potřeba.