Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem biele parazity dlhé cca 1-2 mm

Dobrý deň prajem, chcel by som niekoho z Vás poprosiť o radu. Mám doma 10 akvárií a ešte nikdy som nemal problém ako mám teraz. Skoro vo všetkých akváriách sa mi rozmnožili paraziti veľký resp dlhý možno 1 až dva milimetre, sú úplne tenké teda štíhle, bielej farby, pohybujúce sa po skle. Sú hlavne na čelnom skle, prípadne na hladine alebo ostatných sklách. Myslím že rybám neubližujú, len vyzerá to veľmi nechutne. Neviem sa ich už vyše pol roka zbaviť. Používal som na to prípravok STOP Hydrin ale ten nezabral. Taktiež som vyčistil akváriá aj so savom aj s tým prípravkom a to taktiež nič. V jednom akváriu pri Nigrofasciatkách sa mi teraz premnožili úplne najviac. Vymenil som aj filtre, používam Sera Nitrivec a ani ancistrusy mi s tým nepomohli. Vopred veľmi pekne ďakujem za radu, že ako by som sa ich konečne mohol zbaviť a hlavne že o aký druh parazita ide.

Nevím přesně co to je, ale znám to v pěstírně jsem to taky měl.
Přitáhlo se to s živím krmením.
Ale co vím 100%, tak to je to, že to nejsou ani ploštěnky ani buchanky!!!!!

Ploštěnky:

nebyli by jich tisíce, tak jako tomu je v tohle případě, navíc 1-2mm je na ploštěnku fakt málo!!!

Buchanky:
nelezou po skle, ale poskakují ve vodě, druhý den by tam nebyli, protože je to pro ryby jedna z nejchutnějších potrav!!!

Je to nějaký nálevník, ale jméno po mě nechtěj....
nevím jak se ho zbavit, mě to tenkrát zmizlo samo