Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlahove vytapeni v AKVA

Ahoj akvaristi

chci se zeptat na Vas zkusenosti s podlahovym vytapenim akvaria.
Tuto moznost topeni jsem uz par krat postrehl v popisu akvarek lidi, z pohledu technickeho se mi to libi, protoze teplo je rovnomerne rozlozeno a stoupa vzhuru, z pohledu prirody mi to nepride moc prirozene:
- co na to kytky a korenovy system
- co na to sumcovite ryby

Mate s tim nekdo zkusenosti? Z ceho jste to delali? Jak je to efektivni? Nebo nejake dalsi pozitiva, negativa?
Dekuji vsem za postreh

Dusan

Podle toho co jsem pročítal by to mělo velmi prospívat právě rostlinám, které mají při klasickém topení "podchlazené" kořeny, jelikož k nim neproudí ohřátá voda.

Sám toto topení bastlím do malého akva za pomoci výkonových rezistorů a menšího trafa. Celkový výkon nějakých 20W. Jediný co bude složitější je něco na řízení, i když co jsem zkoušel, tak těch 20W akva při pokojové teplotě 24° nepřehřeje a drží teplotu na 26°. Otázka co v létě :)d