Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc - rasy

Ahoj,
do stěhování jsem měla měnší akvárium a vše bylo v naprostém pořádku.
Po přestěhování jsme si pořídi akvárium i se stolkem - Juwel. Akvárium je 120cm dlouhé, 40cm široké a 50cm vysoké. Mám v něm originál vybavení - filtr, světlo, topítko. Dodala jsem vzduchování.
Bohužel mě ale trápí řasa. A to hodně. Již jsem akváro celé komplet překopala, koupil nové kytky, kameny, atd.
V akvárku mám tetry koňské - 6ks, skaláry - 4x skoro dospělé, 6 malých, pancéřníčky a tři mřenky.
Už jsem z toho vážně na hlavu a nevím jak se řasy zbavit. Jsem ovem začátečník. Už doma jsou i takové úvahy, že akvárko zrušíme, když nám takhle neustále zarůstá řasou. Řasa roste neuvětitelnou rychlstí a všude - na kamenech, filtru, kytkách, skle.
Poraďtě prosím co udělat, abych se řasy zbavila? Dokonce už mě i napadlo, je akvárno není vhodné. Je to možné?

Díky moc

jestli to nebude spíš sinice než řasa...každopádně hlavní důvod jejího růstu bude v přestěhování a "překopání" akvária-denitrifikační bakterie fuč,tím pádem dusičnany,dusitany,fosforečnany atd. až "na půdě" což vyůstuje v leckdy exponencionální růst sinic a řas.
-chce to z funkčního a zdravého akvária vyprat filtr a ten "humus" nalít do akva-vypadá to hrozivě,ale funguje perfektně-to je nejůčinější možnost.V nouzi se dá použít i násada užitečných bakterií,seženeš v každé slušnější akvaristice - např. Tetra Bactozym,srea Nitrivec....to funguje taky dobře,jen to dýl trvá.
-každopádně pořešit ev. nevhodné osvětlení,ale pokud je stejné jako předtím a problémy nebyly,nebude to nutné
-mněnit poctivě třetinu vody každý týden
-pokud to rozumně půjde mechanicky řasu odstranovat
-VYDRŽET

Jak máte situované akvárium? Platí, že čím víc denního světla s přisvícením a teplou vodou - tím líp se řasám daří.
Každopádně já osobně bych řasu použil jako krmivo, například pro ancistrusa, nebo jiné " bíložravé " rybky.
Udržováním čistoty vody se také zbavíte množství řas, ale ne o moc.
Dokupte rybky, měňte více vody a dejte akvárium od okna , uvidíte, jak se bude dařit.
PB

Ahoj, chce to pravidelně měnit vodu cca 1/3 obsahu akva. Další věc, pokud ti svítí přímé slunce na akva, tak se řasy nezbavíš. Jsou přípravky na přírodní bázi, které růst řas omezí. Přípravků je mnoho, já používám AKVATROPIC a jsem spokojem. Mimo jiné, řasa musí být v každém akva. Dále jsou rybky, které se živí řasami PANCÉŘNÍČEK JEDNOPRUHÝ. Já mám 4 a zatím se snaží. Na skle se řasy zbavíš pravidelným odstraňováním stěrkou.