Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úplný začátečník

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, zda mi můžete doporučit články, pro úplně začátečníky?
Objednala jsem si akvarijní komlet - akvárium, skříňku, světlo, filtr, ohřívátko vody, vzduchvání.
Tak bych chtěla založit akvárium s nějakými poměrmě nenáročnými rybkami.
Jde o akvárium 100cm x 40cm x 40cm (š x v x h). Jaké rostliny a kolik do něj? Jaké rybky a kolik? Budu potřebovat nějakou chemii?
Jde mi opravdu o články pro začátečníky, abych zjistila např. kolik kytek na litr vody nebo 10cm2, dále třeba jaké rybky mohou být spolu a jaké ne.
Předem všem moc děkuji

Tady je třeba plno odkazů a rad http://rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-za catecniky
Jen tak zkráceně - rostlin hodně, co nejvíc, vybrat do začátku nějaké rychle rostoucí. Chemie není potřeba, do akvárka dáte propláchnutý štěrk, dekoraci, nalít vodu, zasadit rostlinky, zapnout filtr a osvětlení a čekat. Po 14 dnech až 3 týdnech vypustit první dvě tři rybky a zase čekat, postupně dokupovat další. Jaké rybky - je strašně moc druhů, záleží, co se vám líbí. Chce to hledat v atlasech, prodavači v akvaristikách doporučí cokoli, jen aby prodali. Třeba skaláry už nejsou pro vaše akvárko vhodné, je pro ně doporučovaná výška min. 50cm. A kolik ryb - taky co se komu líbí, já mám třeba radši měně rybek na větším prostoru, je i snadnější údržba.

Tak celkem stručně a dobře to popsala Evva. Proč ryby tak dlouho do akva, se můžete dočíst třeba tady rady.php
některé věci můžete zjistit i zde zacatky.htm
Jak už bylo psáno chemii nechat být, jediné co by se nechalo použít je tak od Dajany Biofiltr http://akvarista.cz/web/shop/item-dajana-biofiltr- 100ml. Nic víc bych nedpoužíval.

Hlavní je nic neuspěchat a pořádně si vše rozmyslet, jaké druhy ryb se mi vlastně líbí a pro jaké druhy mám vhodné akva a vodu. Já osobně bych pro začátek začal nenáročnými druhy tetrovitých rybek a kytky druhu cryptocoryne a vallisneria jako "dominantní" rostlinu bych použil některá echinodorus.

Ahoj, jsem začátečník, proto navazuji na toto vlákno. Chci se zeptat, koupil jsem 60L akvarijní sadu. Založil jsem ji před 14 dny. Od začátku se potýkám s tím, že voda je čirá, ale nažloutlá asi jak kdyby jste se dívali před kouřové sklo. Štěrk jsem několikrát propíral a do akva dával až z něho šla čistá voda. Dále tam mam asi 7 rostlinek, kořen (taky kupovaný) a pod štěrkem je výživa pro rostlinky. Dále jsem dle doporučeného poměru nalil aquasafe a easybalance od tetra. Dokážete mi někdo poradit, čím by to mohlo být?

Díky

to lehké zabarvení vody je způsobeno tím, že se louhuje ten kořen- většině ryb to nevadí,spíš naopak prospívá
pokud ti to vadí tak bud odstran kořen,nebo si ho dej třeba do kyblíku a pravidelně vyměnuj vodu-časem to louhování zeslábne a zmizí-doba je individuální.Jen pro ůplnost-takto barví každý kořen,pokud neseženeš nějaký co pár měsíců nebo let ve vodě strávil..

Díky za radu, měl bych ještě jednu, včera jsem nadasil 10 neonek obecnych, 6 pavych ocek a 2 ancitrusy. Ted jsem jednoho vylovil, lezel na dne brichem nahoru. ostatni rybky vypadaji byt v pohode. mohlo to byt kusem nebo mam ocekavat dalsi... jeste jedna si podstatna poznamka, papirek mi ukazuje ph 8 možná víc. může to být ten důvod?