Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr písku

Dobry den mam v akva nejake čichavce,neonky,parmicky,skalary,panceřničky a sumečky chtel bych vymenit pisek.nevim jak spravne postupovat po zakoupeni pisku a vubec jaky?Chtel bych tam dat černy pisek ale nevim jestli čedičový nebo
Křemenný.Pokud nekdo vite co by bylo vhodnejsi tak prosim napiste.A vubec,mam pisek napred proprat nebo vyvařit?Dekuji..http://aukro.cz/cerny-pisek-cedicovy-do-akvaria-1k g-10kc-i1446829485.html
..http://aukro.cz/kremenny-pisek-cerny-1kg-30kc-i144 4054023.html

Osobně bych za staré dno nevyhazoval peníze, to teď prakticky máte v akváriu. Staré dno je písek který je vyndaný z funkčního akvária. Měli by v něm být funkční bakterie. Možná tam i byli. ovšem před tím, než to firma rataj vezla avií na prodejnu ve 30stupňových mrazech a pak to měsíc leželo na prodejně zavařené v igelitu....
Koupil bych někdě černý písek, který se mě bude líbit, na zkoušku pytlík. Doma se podíval co sem to vlastně koupil, zkusil bych to jestli v tom není vápenec a pak bych si v případě spokojenosti objednal patřičné množství.
když budete chtít kilo černého písku za 10kč, tak taky můžu sloužit :-)
http://www.mamejeradi.cz/pisky-a-sterky-na-dno-akv arii/3572-akvarijni-pisek-cerny-2-4mm-2kg-59048338 40060.html

A poštovné do 30kg je u nás levnější

sám jej v akváriu na prodejně trochu mám a rybky ještě nepomřeli :-)

Nevím sice proč chcete měnit dno. Správné dno pro rostliny se vytváří i několik let a je špatné ho často měnit. Na dno je nejlepší použít kasický říční písek.Působí přirozeně a navíc nemá žádné ostré hrany o které se ryby můžou zranit. Prosítovat si ho na požadovanou frakci, proprat a vyvařit.
Když vidím co se v "akvaristikách nechá koupit za hrůzy různých barveých písků, je to běs.
Pro ryby , které píšete, bych volil frakci 2-4 mm