Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký silikon?

Pánové a dámy, prosím o pomoc.Chystám si nechat slepit akvárium o rozměrech 80d x 35š x 45v cm ( 126 l) a mám protichůdné názory na silikon .Jeden mi tvrdí, že černý silikon je špatný ( používá se na setech ) a lepí pouze z průhledného a druhý tvrdí, že průhledný silikon je špatný a naopak vychvaluje černý.Stojím před zakázkou na slepení a opravdu nevím v co mám věřit.Zajímal by mě Váš názor.(Sklo mám vyřešené, bude 8 mm) Díky za postřehy.

Já hlavně napsal tady ten dotaz, protože mi hlavně ohledně černého silikonu tvrdili, že vzniká obarvením průhledného černým práškem a tím ztrácí na kvalitě.U průhledného údajně zase ztrácí na kvalitě tím, že do něj zarůstá řasa.Samozřejmě, každý bude tvrdit to svoje, aby prodal.Akvárium jsem měl doma přes 20 let s průhledným silikonem - tenkrát přivezeným z Německa a bez problémů, ale nemám zkušenosti s nynějšímí silikony a vyšším akváriem, jak se bude chovat tlak vody.Tak jsem to tady napsal z důvodu, že je lepší čerpat ze zkušeností od lidí, kteří to doma mají.Každopádně díky za odpověď.

tak takhle ... na takovou malou nadrz je to vesmes jedno a pridelavas si zbytecne starosti, nic mene pruhledny silikon ma tendenci se zaspinit, zarust rasou a nekdy ta rasa jde i skrz nej protoze je v nem "svetlo" a pak to esteticky nepusobi pekne, navic po letech muze zacit slzit ...
cerny je esteticky mnohem prijatelnejsi a navic odpada problem s rasou, je to na tebe, kdyz to poradne slepi tak se nic nestane, osobne mam vsechny akvarka lepene cernym a bez problemu