Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s tim ??

Zdravíčko lidičky,

chtěl bych se zeptat, dnes sem přišel domu z práce a v akvariu našel vajíčka (viz. foto)... mám to odsát, nebo z toho něco může být ??
Ani netuším jaká rybka to má na svědomí.....ani zda tam mám nějaký páreček....akvarium obývají dvě tmavé škrabky a jeden albín (viz foto).

Díky moc za tipy.....

Jakub

skúsiť môžeš (ale rátaj s nezdarom!), napr. do nejakej väčšej flaše (voda z akvária) a cez vzduchovací kamienok nech ich jemne "ovieva" ... ináč prirodzene sa o ne stará samec. pre budúcnosť daj do akvária nejaký úkryt, nech sa majú Ancistrusy kde poriadne vytrieť - ja som kedysi používal menší keramický črepník otočený dnom hore, dierka pre odtok vody bola rozšírená tak, aby sa cez ňu prepchal ancistrus. mnohí chovatelia používajú napr. trubky (novodur, bambus,... v akva literatúre je o odchove Ancistrusov informácií až-až...)

Díky, všem za příspěvky :-)
Na samce sem pyšnej, je to fešák :-D

No uvidíme co z toho bude, vajíčka sem nechal v akvariu, ale dal sem je do síťkované odchovny a nasměřoval na ní vzduchování, dle rady, kterou sem zde obdržel.... vajíčka zatim držej barvu, tak to asi bude dobře :-) Dám vědět, kdyby to dopadlo....

Jakub

Zdravíčko,

tak opět mi zanechali ancistrusové dáreček, ale konečně je vše jak má být (nakladeno v dutině květináče a samec hlídá). Chci se optat, nemám možnost samce s vajíčky přesunout do jiného akvárka..... akvárium obývají další dvě samičky ancistrusů, jedna neonka a jenda ,sekerka' (nevim jak se jí přesně nazývá). Myslíte si, že potěr může být tímto osazenstvem sežrán ?? :-)

Díky za trpělivost a rady ....