Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paví očko plave trhavě hlavou dolů

Ahoj. Prosím poradtě. Paví očko plave hlavou dolů, komíhá se, jako by ji ocas táhl trošku nahoru. Pořád saje pusou a ovládá jen přední ploutve, zadní má jakoby ztaženou. Jedno zapíchlé hlavou dolů v jávském mechu bylo už mrtvé. U řitního otvoru má (ta živá) jakoby vlákýnko.

Co mám dělat a co by to mohlo být?
A co s ostatníma rybkama, nějaká dezinfekce. Zatím jdu alepsoň vyměnit vodu a podezřelá rybka je odlovena.

Prosím o rychlé rady.
Dík
Saky

no, tak bylo asi praštěný.. hlavně jestli se to neděje ještě jiným rybám.
Dřívě sem taky chovala paví očka a u umírajících jsem to někdy viděla, ale nebyla to žádná nemoc, která by potom všechny napadala.ryba byla stará a takhle divně umřela.
to vlákýnko nebyl bobek? :)