Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Děrová nemoc

Ahoj vsichni

objevilo se mi na rybach neco co moc neznam, prevazne skalary maji v ploutvych jasne ohranicene diry, nikoli trhance o prumeru tak cca 1-2mm.
Jeden kus ma jakoby vred na boku tela a jeden kus ma cast zabry a kus tlamy uplne pryc.
Zminovane kusy jsem jiz odstranil, jeden zahynul sam.
Jedine co me napada je derova nemoc, trochu jsou ryby min zrave, nic mene zerou ale ne tolik jako jsem zvykly.

Nemate nekdo zkusenost s tim jak jsem to mohl do akvarka zavlect a co s tim?
Nove ryby jsem dlouho nekupoval, pouze mrazene krmivo me napada ...

Dekuji vsem za postrehy

Dusan

tak děrová nemoc to určitě není,na přesnější diagnozu by to chtělo aspon fotku,ale podle popisu bych tipoval na "mechanické poškození" není s nimi v akva někdo kdo by to mohl udělat?
takovýhle věci občas umí i zdánlivě nevinná rybička jako botia,barbus....

Clovece slozeni ryb je takove jake mam dlouhodobe vyzkousene:
- cca 10 skalaru
- pancernicky kropenate (thoracaty)
- ancistrusy
- akara hneda 6ks
- pestrenec (pelvicachromis pulcher) 2ks - par
- parmicka thajska nebo jak se jmenuje takova s paskem na boku co ozira rasy - 4ks

stejne slozeni provozuju dlouhdobe, krome tech akar a bez problemu, akary jsou totalne v pohode, klidne neutocne (co pozoruju).