Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odstouplé žábry u neonky

Prosím, poradí mi někdo s mým problémem? Mám modré neonky, dvě po zakoupení stále plavaly u hladiny a měly otevřené tlamičky. Jedna asi po 3 týdnech uhynula. U té druhé jsem si všimla že má odstouplé žábry a skoro nežere, straní se hejna a stále se drží poblíž hladiny. Všechny ostatní vypadají a chovají se naprosto zdravě. Rybky nejsou zakoupeny z akvaristiky, ale "bazarově". Akvárium je nově založeno.
Pokud Vás napadá, o co by se mohlo jednat, budu moc ráda za vaše rady.
Díky
Petra

Vypadá to na Žábrohlísty Dactylogyrus. Ryby zrychleně dýchají, lapají po vzduchu u hladiny, otírají se o různé předměty, žábry jsou odchlíplé a pokryté slizem, částečně rozežrané. Léčba: přelovit ryby do léčebné nádrže a přidat vhodné léčivo. Napadeným rybám poskytnout krátkodobé koupele ve formalinu. Do léčebné nádrže opakovaně každý týden přidávat léčivo. Původní akvárium vyčistit.