Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sumce ancistrus L180 - znaceni, chov a odchov

Zdravim nadsence

o vikende jsem si na burze poridil chovnou skupinu sumcu Ancistrus L180.
Jelikoz je pro mne tato rybi sekce uplnou novinkou, samozrejme nevim co to oznaceni znamena a rad bych se Vas na to zeptal.

Vyguglit se mi toho moc nepovedlo.

Co znamena to L a pak ty cisla? Tech cisel jsou tam mraky 180, 203, 202 ...
Prodejce mi rekl ze je to podle lokality vyskytu, dalsi mi rekl ze to L znamena ze je to primy dovoz z prirody, pak jsem nasel ceske odchovy sumcu L, coz vyvraci teorii o dovozu z prirody.

Dale k mnozeni, rikali mi ze se chovaji a vytiraji velice obdobne jako normalni ancistrus, akurat udajne pomalejic rostou. Pravda? Lez?

Dekuji vsem za pomoc a prispevky.

Dusan

No procpak asi, asi me chteli potesit :-)

No je jasne ze dobrou chovnou skupinu nebudou prodavat jen tak, naivni zas nejsem, mozna se blbe trou, mozna jsou stari, mozna maji samice malo jiker, mozna problem s odchovem - pozirani ... vim ja? To vam samozrejme nikdo nerekne, nic mene pro moje poteseni to je dobry ... na kseft jsem to nekupoval, budu vdecnej i co by za jeden vyter :-)

D.

Mě teď "antíci" udělali radost. Samec Ansistrus gold sp. se mi vytřel se samicí téhož druhu a po akva se mi teď vesele pohybuje drobotina. Jen co se potěr rozplaval, samec opět začal s naháněním, tentokrát samice Ancistruse L181 a opět "trůní" ve skrýši a hlídá jikry. Teď ale netuším, se kterou samicí je má. Domnívám se však, že s L181 se skřížit nemůže.

Na burze mi také řekli, že se křížit nemohou. Však uvidím na potomstvu, jestli bude tmavší, tak je ten samec pěkný proutník :-) A bodejť by ne, když má na výběr z "blondýnky", "brunetky" a "rusovlásky" (ta je Ancistrus sp. super red), o tu ale ještě zájem nejeví :-);-)