Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivita samců Raků mexických zakrslých

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli se už někdo setkal s agresivitou u samců. Dnes, když jsem rakům čistila nádrž, všimla jsem si, že rak napadl samici a držel ji, samice se bránila, po hodině jsem je rozdělila ale situace se opakovala znovu, samice už druhý týden nosí snušku vajíček a samec s ní celkem dost házel, tak sem je opět rozdělila. Když se situace opakovala už po čtvrté, samce jsem přendala do jiné nádrže, rak okamžitě zlikvidoval rostlinku a do obou klepet si vzal kamínky které stále drží i po hodině a půl. Co mám dělat?? děkuji za odpověd, je to dost akutní kleinova.verca@seznam.cz

Předmět Autor Datum
Ještě dodávám, že to nebylo páření. Samec se usadil samici na zádech a držel jí klepeta. Dřív, když…
kleinova.verca 03.04.2011 00:11
kleinova.verca
I když se to nezdá tak jde o pokus spářit se .Samci raků když narazí na samici tak se okamžitě snaží…
Nerodia 03.04.2011 08:27
Nerodia
Teda v první chvíli jsem si myslela že jde o páření, ale když už seděl samici hodinu na zádech a drž…
kleinova.verca 03.04.2011 11:12
kleinova.verca
To bych ale nedělal protože by se mohlo stát že by se samice mohla tzv.vyčerpat a dojít i k úhynu ra…
Nerodia 03.04.2011 12:17
Nerodia
A když ho dám hned zpět k samici, a budou se pářit, nevadí že už samice vajíčka nosí? Mám ho chudáka…
kleinova.verca 03.04.2011 12:57
kleinova.verca
Může dojít že samice přijde o vajíčka a když ne tak přijdete o mladé.Samci tam dejte vzduchování a n… poslední
Nerodia 03.04.2011 18:12
Nerodia

Ještě dodávám, že to nebylo páření. Samec se usadil samici na zádech a držel jí klepeta. Dřív, když samice nosila vajíčka, byla schovaná v lastuře a vylézala si jen pro krmení, ted, když je samec v jiné nádrži, samice se prochází po nádrži úplně v pohodě, ještě jsou s ní v nádrži 4 maličcí ráčky kteří se vylíhli před měsícem. Nevim co se samcem, jestli ho vrátit k samici a čekat, nebo ho nechat odděleně.

I když se to nezdá tak jde o pokus spářit se .Samci raků když narazí na samici tak se okamžitě snaží s ní spářit( tak je to v přírodě). Že samec byl na zádech samice je jednoznační pokus o páření ( dá se říci že je to jedna z fázích páření), v další fázi by se snažil samici obrátit na záda.
V tomto případě jsou 2 možnosti:
1) bych samce nechal samotného,
2) vrátit ho zpět a doplnit o další samici ( ale tady záleží na velikosti nádrže) a množství úkrytů .

Teda v první chvíli jsem si myslela že jde o páření, ale když už seděl samici hodinu na zádech a držel jí, tak mi to už jako páření nepřišlo,kor když už jednu snůšku vajíček nosí, no zatím nechám samce v jiné nádrži a až se vylíhnou maličcí ráčci, které ted samice ještě nosí, dám ho zpět a uvidím co se bude dít. Děkuji

To bych ale nedělal protože by se mohlo stát že by se samice mohla tzv.vyčerpat a dojít i k úhynu raději bych zakoupil další samici ( samice).Raci se mohou pářit i několik hodin ( jedná se o to, že než rak najde výhodnou polohu ke spáření tak to může trvat i několik hodin).U mě samice které jsou sami, běžně pochodují po nádrži.

A když ho dám hned zpět k samici, a budou se pářit, nevadí že už samice vajíčka nosí? Mám ho chudáka v provizorním 5l akváriu a je mi ho celkem líto. Jinou nádrž nemám a k Axolotlům Mexickým do 100l akvária ho nemůžu dát.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru