Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak snížit teplotu vody ?!

Zdravím Vás ... Chci se zeptat jak nejůčiněji mohu přes léto snižovat teplotu vody u 240l akvária ? Bohužel nemám tolik peněz ,abych si mohl dovolit chladící přístroj ,které začínají na částce kolem 10tis. Druhá varianta co jsem se dočetl jsou ventilátory od PC ,ale jak psali ty se používají přímo do krytu osvětlení ,aby odvedli teplo od zářivek ,já mám pouze osvětlovací rampu která je cca 5-10cm nad akvárkem ,jinak je akva bez jakéhokoliv krytu ,prto mě zajíma když bych udělal nějakou rampu třeba ze 4 ventilátory a nasměroval to bud´ na to světlo či přímo na vodu,zda to vůbec bude mít nějaký efekt ,když je akva otevřené ? A poslední možnost co mě napadla ,ochlazování vody pomocí ledu ,ale nevím zda mám nárok uspět u 240l akva ,dokážu si to představit tak u te 50 že to ochladí ,ale u většího akva nevím jaký by to mělo efekt ... ? Popřípadě zda máte nějaké jiné návrhy či zkušenosti s tímhle problémem ... ?! :-) Děkuji a přeji hezký den,Filip

ahoj potřebuju poradit mám 40 litrové akvárium a chci aby se mi rozmnožili drápatky a k tomu je potřeba snížit teplotu akvária na 15 stupňů po dobu jednoho měsíce a přijde mi divné dávat tam krabičky s ledem nevíte co bych měl udělat??