To je jen asi 1/2 část kytek vždycky dám k tlamovcům a ty si na ní pochutnají. Po 1 měsíci pak vyndám jen kořeny a části stonků. Tyhe kytky jsou z akva které používám jako rozplavku pro mladé, takže zase tolik odpadu nevyprodukují jako dospělé ryby. Jednou za čas je potřeba nádrž protrhat. Zatím problémy nejsou.
Ono je to dnes s tím začínáním akvaristiy na jednu starnu jednodušší, na druhou stranu mě připadá, že si to pořizujou lidi jen tak na zkoušku jak je to bude bavit. Já si pamatuju že jako kluk jsem si první akvárko dal dohromady sám z kovového rámu od takové ty vitríny jak je u doktorů. Objem to mělo asi 60 litrů. Druhé akva bylo už připraveno na míru z uhelníků a svařeno asi 150 L. Potom už přišla éra Cenusilu z NDR a lepená akvária. Osvětlení jsem si vždy vyráběl sám. S tím osvětlením to platí dodnes. Nějak se mi nechce platit hříšné peníze za vyrobené osvětlovací rampy, když jdou použít tlumivky a patice z vyřazených zářivek. skřínka a kryt z lamina.Já vím to Ty jako prodejce nerad slyšíš,ale nějak mám pocit, že z toho má člověk větší radost když to "vybuduje" sám než když to koupí jako komlplet. Je pravda že termostaty a topení už taky kupuji a nevyrábim jako dřív. Jeden historický mi leží na půdě v krabici,klasická skleněná fajfka na konci baňka, ve které byl eter a ve fajfce rtuť která spojovala a rozpojovala dva drátky které spínaly obvod. Dokonnce bych tam i našel ještě topnou spirálu, která se dávala do skleněné trubičky a ta se nad hořákem od plynu ohnula do U. Možná i části prvního vyrobeného vzduchovacího motorku bych tam našel.
Nakonec tohle jem si taky dělal sám celé Obsah 350 L a celková cena Bez filtru a topení do 2000 a to hlavní částku "sežralo" sklo