Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem betta splendens

Zdravím chci se zeptat mám akvárko které má 30 litrů a 30cm vysoké.Mám v něm pavi očka,platy krvavé a panceřníčky corydoras a mohl bych tam přihodit jednu betta splendens?Předem děkuji:-)

Předpokládám, že 30 litrů nebude "čistý" prostor, ale něco ještě určitě zabere dekorace atd. Hlavně ,ale záleží jak velké osazenstvo nádrže je už těď, samotné složení by Bettě nevadilo. Počítej že na samotnou Bettu je ideální akva Tak 15 litrů, určitě tam nebude jen párek pavčáků a plat. Vycházej z toho že tak přibližně je potřeba na 1cm ryb 1 litr vody. Samozřejmě, že je to jen tak hrubý odhad, nemluvím o potřebě určitých rozměrů akva u některých ryb. (nemůžeš dát třeba skaláru do 30 l akva i když by to 1cm/1 l splňovalo).
Tak se přiznej kolikpak tam těch rybek máš. Jak to tak znám, bývá většinou přerybněno.

Souhlasím.
myslím, že by se tam ta bojovnice nehodila, bude ti v takhle malém prostoru útočit na rybky.
Samci bojovnic si hájí misto pro tření a je schopný si zabrat celé akvárium pro sebe.
Navíc si myslím, že ti tam bojovnice tak jako tak nevydrží.
Musí mít teplejší vodu, než ty živorodky a hlavně vzduch nad hladinou