Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodné ryby

Dobrý den mám akvarko zhruba 30litrů mohl by mi někdo doporučit nějaké vhodné ryby do něj?

Těch rybek je poměrně hodně, které by se do třícítky hodily.Všechny vyjmenovávat by byl dost dlouhý seznam. Je nejprve potřeba vědět, jestli je v akva filtr, topení atd., jaký druh se libí(hejnová ryby, nebo raději nějaké větší a méně atd.)

Mamejeradi, pár roků jsem taky "agasky" hoval a věz že pokud je jeden pár v akva tak jsou mírumilovné a když už se vytřou, samec si udržuje jen malý prostor kolem jiker a zbytek akva je v pohodě. Ani na chov nejsou zase tak náročné. Toho bych se nebál. Horší by to bylo s "ramirezkama"

Ale jo, je pěkná, proto se ji taky někdy říká "falešná neonka" jeden čas to byla celkem móda. Dnes jsou "pravé" neonky za pá korun tak je trochu opomíjená.
Pozorovat potěr, tak to je nejlépší právě u cichlid jak se o něj rodiče starají. Když se mi před mnoha lety vytřaly poprvé tlamovci a pak pozorovat jak samice "nosí" tak to je nádhera a když je vypustí z tlamy a v případě ohrožení je zase do tlamy pochytá tak toho pohledu jsem se nemohl dlouho nabažit. Snad právě proto jsem jim zustal věrný.
Ten na fotu "mamině" nachvilku utek, ale je to v rozplavce a tam mu nic nehrozí i když se mi už odchovaly mladé i mezi "dospěláky".