Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoc pancéřníčků

Dobrý den, prosím o radu. Mám akva cca půl roku, přes počáteční klasické problémy, myslím, už celkem stabilizované - tzn. ti, co "zbyli" z nákupu při pořízení akvária v něm doteď prosperují, ALE. Cca před 2 dny jsem objevila u jednoho pancéřníčka černopruhého nějakou ošklivou nemoc, která se nijak moc nepodobá klasicky zmiňovaným. Měl poškozenou hlavu na "čele", tedy při pohledu zepředu celou oblast mezi očima, i vousky. Jednalo se o bílé, jakoby plísňové vředy, jakoby měl, chudák, "oloupanou hlavu".. Ráda bych sem hodila foto, ale vzhledem k tomu, že jsem tu poprvé, nevím jak:( Jinak nikomu jinému zatím nic není, žádné bojovné ryby tam, myslím, nemám (neonky, parmy ctyrpruhe, pancernicci, tetry kolumbijske a pavi ocka). Netušíte někdo, co by to mohlo být? Bojím se o ostatní rybky.. Děkuji moc za případné rady! Irena

V první řadě panceřníčka odlovit a izolovat od ostatních. "Dravcm" to nebude, v nádrži máte nějvětšího provokatéra jen ty "tetrazony" a ty to neudělaly. Chce to opravdu přidat foto. Dole kliknete na VYBRAT (pak vyberete požadovanou fotku a kliknete na PŘILOŽIT. Pak už jen kliknout na vložit a už je to tu. Pokud má k té hlavě ještě zježené šupiny mohla by to být inf. vodnatelnost, ale jak jsem psal chce to foto.

tak pode fotky to vypadá na Hexamita (jeden z rodu bičíkovců) jinak se jí také říká děrová nemoc.
Je potřeba teď sledovat ostatní ryby pokud by se u některé další oběvil podobný útvar na hlavě, nasadit TETRACYKLIN cca 3 tablety po 250mg na 100 litrů vody

China,Malaysia, Tchaj-wan, Macao, Korea atd.,to mi nevadí a dokážou udělat i kvalitní věci. U výrobků z Polska jsem kvalitní výrobek ještě neviděl. Pokud jde o autařinu tak se tomu vyhejbám jak čert kříži a v akvaristice třeba Aquael taky považuji za šmejd. Je to, ale subjektivní názor, to beru.