Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SERA FIL BIOACTIVE 130 + UV

Dobrý den,
prosím o informaci, zda je užitečné a vyplatí se zakoupit tento filtr i s UV lampičkou. V návodu píší, že dezinfikuje vodu a potlačuje
bujení řas. Cena je asi o 1000,- Kč vyšší než u typu bez UV lampičky.
Děkuji všem za praktické zkušenosti z provozu tohoto filtru a napíší o nich sem, nebo na "petr.danek.litomerice@gmail.com"
S pozdravem Petr Daněk

Sice nepoužívám tento filtr, ale před nějakou dobou jsem pořídil Uv lampu, páč jsem chtěl odzkoušet jestli opravdu funguje jak se tvrdí.Lampa sice dezimfikovala vodu, teda snad. Bohužel udnesou to i nitrifikační bakterie a začalo malinko stoupat NO2 tak jse ji odpojil a po čase zasa balo No2 neměřitelné. Znovu jsem ji zapojil a zase začaly dusitnany jít nahoru. Sice m tady leží, ale nepoužívám ji. Snad bych ji použil v případě nějakého onemocnění, co by to udělalo. Abych pravdu řekl asi bych do toho filtru s UV nešel, jedině že by lampa šla samostatně vypnout. Pokud se akva udržuje, není přerybněno a má správné osvětlení problém z řasou není. Asi bych ušetřenou 1000 použil na jiné vybavení do akvárka.