Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepidlo v akváriu

Ahoj, mam takovej zvláštní dotaz.. Koupila sem vzduchovací kamínek do akvária, jenže měl menší chybku a bubliny lezli kudy neměli, jediný řešení který mě napadlo bylo zalepit to vteřiňákem.. Kamínek už vzduchuje jak má, ale bojim se to dát do akvária, že by se z toho mohli uvolňovat třeba nějaký látky nebo tak, jestli by to rybu mohlo zabít.. Dokázal by mi někdo prosím poradit jak moc je nebezpečný to tam dávat? Předem díky za odpověď :)

zo sekundového lepidla sa uvolňujú kyanidy,čo sú smrtelne jedovaté látky pre akýkolvek živý organizmus,takže na akékolvek lepené spoje v akváriu je vhodné použiť ako už bolo v predošlom príspevku spomenuté buď silikonové lepidlá/po vytvrdnutí po 24 hodinách vypláchnuť roztokom sody bikarbony-znetralizujú sa octany vznikajúce pri vulkanizácii a tvrdnutí silikonového lepidla/,alebo dvojzložkovými epoxidmi-tie treba po vytvrdnutí neutralizovať vypláchnutím octovou vodou a zbytky octovej vody opláchnuť zasa čistou vodou-tým sa zneutralizujú zvyšky tvrdidla a epoxid sa stane zdravotne nezávadný a použitelný v akváriu