Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tvrdost a pH

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak můžu změřit pH a tvrdost vody v mém akváriu a pokud je něco z toho špatné tak jak můžu napravit?Předem děkuji za rady.

Pokud jsem dal špatnou kategorii tak se omlouvám

Výrobců testerů vody je poměrně dost, já osobně používám "testy" od Rataje, nejsou drahé a jsou dobré. Mají je ve většině akvaristik. Splní naprosto stejný účel jako třeba od Sery nebo Tetry, které jsou podstatně dražší.

akvin.htm
karbon.htm
hardin.htm
/prava vody je taky samozřejměńě možná a vodu malinko "přitvrdit" a zároveň zvednout PH směrek k zásadě jde nejednodušeji a nejlaciněji třeba použitím jedlé sody. Nejprve je ,ale potřeba zjistit hodnoty vody, kterou do nádrže dáváte při částečné
výměny vody (1x týdně 1/3 vody)
Naopak kyselování vody se dělá třeba rašelinou, zmkčování vody je už složitěší a hlavně finančně náročnější, nejčastěji reverzní osmózou
Neméně důležité je ale hlídat obsah dusitnanů a dusičnanů ve vodě. Ty jsou pro ryby daleko nebezpečnější.
Takže je důležité zakoupit i zárověň tyto testéry
azotin.htm
azotan.htm

Pokud nemáte v okolí akvaristiku tak se nechá koupit na netu třeba přímo u výrobce http://shop.rataj-spk.cz/?menuid=557&openmenuid=0, 557,0&page=zbozi