Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MOŽNÁ NEMOC

Dobrý den, potřeboval bych poradit prosím ohledně mých akv.ryb. Mám 400l akvárium a v poslední době mé mečovky začaly lehat na dně akvária, dnes jsem si všiml, že to samé začal dělat i jeden ze dvou čichavců. V akváriu mám spoustu jiných ryb, ale ty jsou převážně ukryté. Při krmení všechny ryby žerou a vypadají čile, ale po nažrání jsou zase ,,zdechlé" a to nikdy nedělaly... Na internetu nemůžu nic najít, možná to nic nebude, ale budu rád za každý názor, protože bych chtěl koupit další rybičky. Předem děkuji za odpověď

tak pokud problem neporesis, rozhodne nove rybicky nekupuj.
mohl bys jeste uvest cim a jak filtrujes, cim krmis, jake mas slozeni ryb (pocet a druh), zarizeni nadrze, rostliny, vzduchovani, sviceni atd.
cim vic napises tim vic problemu se da pochopit.
mohl by to byt i stres, nebo otrava necim, nebo nizka teplota vody, nevhodne spolecenstvi ryb ale i nemoc.
napis vic, pak se necha nejak konkretne radit.

Dusan

Díky za snahu, ale dnes jsem bohužel zjistil, že mají krupičku, takže už jsem se podle toho zařídil... Aspoň podle rad na internetu... Snad se mi nemoc podaří zahnat. Kdyby si měl, ale nějakou svoji radu jak s ní bojovat, tak ji prosím napiš. Díky

sol do vody a teplotu nahoru na 28 st.C
poradne vzduchovat ... vim ze tady bude mnoho lidi namitat, ja to delam takhle, navic toto tema jsem uz tady s nekym resil.
napis jeste jake mas ryby ... sumcoviti na to byvaji celkem nachylni. uhynu se nevyhnes ... s tim pocitej

Dusan

Teplotu jsem zvedl, vodu jsem osolil a koupil jsem kapky, vypnul sem UV světlo a výrazně jsem omezil krmení. A po týdnu jsem dnes zjistil, že nemoc je na ústupu... uhynuli jenom menší druhy ryb(všechny neonky, 2 mečovky, a jedna menší ryba co od někud donesla má přítelkyně, ovšem ani nevím co to byl za druh a byla to patrně ona co nakazila ostatní...). Zbytek ryb vypadá, že už je v pohodě(péřovci, hrotnočelci, ancitrus, velký krunýřovec, zbytek mečovek, trikolory a žebraci). Tak už v pondělí asi začnu zase akvárium uvádět do běžného chodu (zapnu filtr, vrátím květiny, které se proplachovaly, doleju vodu, atd.), snad to není brzo. Díky za rady