Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoc?

Ono taky záleží jakou vodu doléváte. Jestli je to vodovodní a není odstátá alespoň 3 hodiny. tak biofiltr nefunguje. Chlor zabije většinu nitrifikačních bakterií. Pokud je to voda z jiného zdroje, chtělo by to změřit hodnotu vody. Ono je vůbec dobré občas si změřit hodnoty vody v nádrži a proto je dobré mít dom testy na PH, NO2 a NO3, popřípadě i na tvrdost vody.Celkem dobré a né drahé jsou od Fy Rataj http://shop.rataj-spk.cz/?menuid=557&openmenuid=0, 557,0&page=zbozi
Na foto jsou vidět i Paví očka a ty dokážou docela brzo "zaneřádit" vodu. Možná to bude chtít měnit vodu častěji a hlavně přádně odkalovat derit ze dna. Ta černá ruducha se hlavně dělá pokud je ve vodě hodně fosfátu a organických látek. Ryby je potřeba nepřekrmovat a krmit raději víckrát deně v menších dávkách.
15 Wattová zářivka by stačila, ale zdá se mi podle foto , že je akva někde blízko okna a jde na přímé světlo. To světlé"pozadí" taky moc nepřispívá. Podle toho že je na roslinách i zelená řasa tak je akva dost osvětleno. Kolik hodin svítíte? Stačí cca 12hodin.
Z toho filtru bych osobně vyndal tu carbonovou (černou) vložku. Aktivní uhlí je dobré používat jen po nějaké léčbě a stejně je uhlí po 24 hodinách nasycené a pak už nic z vody neodebírá. Je lepší tam dát vložku třeba z bioakvacitu.
Jen se ještě zeptám, nemají samečci "pávčáků" okousané ploutve? Tyhle "Kolumbijky" jsou na to potvory, alspoň dle fota bych řekl, že jde o Tetru kolumbijskou.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny