Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem akvarium v terariu-čištění ......

Dobrý den prave přestavuji terarium pro leguána a do teraria dělá akvárium (jezírko) i s rybičkama cca 300l. do akvarka jsem koupil tento filtr. http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristika/filtry-v nitrni/aquael/130/ a samozřejmě nejákej ten vzduchový moturek. do jezirka bude stékat vodopád.
zajímalo by me jak často budu muset menit vodu, čistit jezírko a jestli newite jak vodu udržovat déle čisčí.Ocením každou radu ;)
předem dekuji.

čeče v akvárku 300l je filtr na 100-150l vody na 2 věci, ale rozhodně ne na tu, na kterou má sloužit... i u normálního akvárka s nepříliš svinícíma rybama potřebuješ filtr, co během hodiny tu nádrž aspoň 2x otočí. Péče o akvárko v akvateráriu je stejná jako o normální akvárko, ale počítej s tim, že nároky na filtrační jednotku jsou v porovnání s klasickým akváriem (pokud v něm nechováš velké dravce, co produkujou flaxy bordelu) obrovské, obzvlášť u legoše, kterej produkuje hodně trusu. takže na 300l nádrž fakt silný filtr klidně na 500-600 litrů i víc a pravidelně čistit. Ryby na to až tak velký vliv nemají, nádrž nevyčistí, akorát sežerou část trusu a rozmělní ho, takže ho pak snáz sebere filtr. No a samozřejmě je potřeba přiměřeně častější výměna vody a praní filtru...