Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rak mramorovy a filtr

Dobry den,
mam doma 4 raky mramorove a u nich v akvariu vnitrni filtr atman at-f301. Jsem zacatecnik, ale zda se mi ze tento filtr dela pomerne velky proud.Proto se chci zeptat, jestli je to na skodu a proudeni vody temto rakum vadi.
Dale bych se chtel zeptat, jestli se muze filtr na noc vypinat, protoze me to pri spani celkem rusi, ikdyz neni zrovna moc hlucny. Nekde jsem cetl ze vypnuti, zacina bakterie uvnitr filtru zabijet...
Za odpoved predem dekuji

Dekuju za rady,
Filtr uz nevypinam, jen na noc zaskrtim hadicku pridavnyho okyslicovani a filtr bezi i pres noc naprosto tise.
Filtr vypnu vzdy jen na minutku kdyz krmim, to doufam ze na takovou chvili vypnute nevadi.
Jinak proud, uz neresim, rakum to ocividne nevadi a vypada to ze se jim dari :-)