Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota vody?

Zdravím,mám doma jednu malou želvu nadhernou která má v aakvarku 29stupnu a chtěl jsem k ní dat pár neonek tak se chci zeptat,jestli ty neonky neuvařím :-) (moc vysoka teplota na ně)¨¨

Děkuju za radu,,s pozdravem Měrka team

29 pro neonky není problém ,chce to ale okysličovat vodu- vadit jim budou ale odpadní látky ve vodě-bude potřeba kvalitní filtr a dostatečně mněnit vodu
Každopádně největší problém pro jakékoli rybky bude to že je ta želva dřív či později sežere....

když jim dostatečně provzdušníš vodu, jak už psal Viper, tak je neuvaříš. Ale počítej s tím, že budeš muset neonky občas doplňovat ;-) Ono sice želva chytne nejvíc ryb ze začátku, než se rozkoukají a pak si na ni budou dávat bacha a nějakou dobu tam vydržej, ale stejně postupně budou mizet...jinak teda teplota vody 29°C je na nádherňačku docela dost.

nádherňačku nemám, nevím co je to za druh, ale je jí to dost podobné.....rybky želva nehoní ani nežere, vůbec ji nezajímají, rybky se zozmnožily a nešla ani po mladých....zatím je malá....krunýř má 3,5 cm.......poslední 4 dny je divná, skoro neplave, pořád spí......dnes byla chvilku až hyperaktivní. vylezla na kámen, stavěla se na zadní, po zádech spadla do vody a pořád dokola, snažila se dostat ven z akvárka a zase usnula. nevím jestli je to normální, nebo jí něco je....mám ji asi 2 měsíce

má tam dost velkou souš....s obchodu je naučená na patentky ...nic víc mi žrát nechce, ani vitaníny....zkoušeli jsme krevety...sušené nechce, jen mrežené, ale jsou pro ni moc velké...nerozkousne je...když se jí to brzpůjí tak do toho párkrát ďobne a nic víc, protože je malá aby to utrhla

Tak nejdřív napíšeš želvu nádhernou, pak že to neni nádherňačka...hoď sem foto, pokud nevíš co je to za druh. Každopádně pokud to je nějaká Trachemyska, tak by měla mít chladnější vodu- tak 26°C a výhřevné místo na souši klidně na 40°C s kvalitním UV. Zkus jí dávat nasekané žížaly, nitěnky, zaplácnutýho cvrčka, mrtvé rybičky (nejlíp už trochu zamřelé, smrdící... ty rybičky by ji měly rozežrat, pokud už neni pozdě. Jak máš vůbec velké a hlavně hluboké to akvárko? Želví mláďata by neměla mít moc hlubokou vodu.