Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem boj s nálevníkem

Zdravím,
jsem začátečník a prosím o radu. Mám akva necelý měsíc a bojuju nejspíš s nálevníkem.Po založení byla voda o.k.a později se zakalila/jakoby zakouřená/a já udělal tu chybu,že jsem vyměnil část vody.A zase znovu zákal a já potřeboval odkalit dno/vím,že by tam ryby ještě být neměly/astejný problém.Nyní voda naměněná týden,zákal trvá.Krmím minimálně,filtr+vzduchování běží nonstop.Mám čekat bez odkalování?Moc děkuji za Vaše rady.

Vím o něčem, co zabere 100% nebudu vás navádět, je to nebezpečný při předávkování, ale sám to používám, naposledy u terčovců.
Objednali jsme je moc brzo po napuštění nádrže a bylo tam nálevníky mraky.
Po 4 hodinách od aplikace ani jeden a ryby jsou v pohodě.
viz video:
www.youtube.com
Stačí aplikovat 30%peroxid vodíku.
Návod si najděte na netu, stačí do googlu zadat peroxid a nálevník.
Nechci dávad návod, aby se v případě průšvihu něco svádělo na mě :-)
funguje to perfektně, ale musí se opatrně...