Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neznáme drobné živočíchy

Dobrý deň,
v akváriu pozorujem v poslednej dobe výskyt drobných, do 0,5mm veľkých, živočíchov, zanesených asi sušenou potravou. Majú pevnú schránku, ktorá po stlačení pukne ako ulita u slimáka. Pomerne veľmi rýchlo plávajú, väčšinou sa zdržiavajú na skle a dne. Výborne likvidujú riasy. Ryby Gupky ich nejedia. Poznáte ich niekto? Ďakujem za odpoveď.

Fotka nie je reálna, pretože je to veľmi drobné. Dá sa to porovnať s najmenšími bublinkami z perliča vzduchu. Nedajú sa na tom okom rozpoznať žiadne detaily. Pomerne rýchlo sa to množí. Zatiaľ nepozorujem žiadne negatíva. Parádne to zlikvidovalo riasy ako na stenách, tak aj pod štrkom na strane k slnku, kde sa mi predtým tvoril tmavozelený povlak rias. Teraz je všetko krásne biele.

No, s ostracodama jsem mel jednu dobu celkem velkej problem.
Zrovna taky v akvariu u krevetek.

Chemie na to zadna nepomaha. Jediny co v ramci moznosti pomohlo bylo znovuzalozeni, vymiti substratu ve varici vode aj.
Kazdopadne ani to moc nepomohlo. Musel jsem je manualne porad sbirat.

Jinak krevetkam velkym neskodi, spis tem malym ktery muzou sezrat ( osobne jsem mel ubytek krevet s timto "shi*em" dost velky )...