Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta bojovnice (agresivní samička okousává samečka)

Dobrý den!
Mám doma malé bettanium.V něm dvě samičky a jednoho samce.Jedna ze samiček je dost agrasivní samečka úplně ohryzala dá se stím něco dělat?Zatím jsem samečka přendala vedle.ale mám strach že okouše i druhou samičku pořát na ní utočí!Děkuji za odpověd PS:Dorostou samečkovi ploutve a když tak jak dlouho to trvá?

loading...

bojovniciam potrhané plutvy obyčajne dorastú, v priebehu pár týždňov (podľa miery poškodenia).
tiež som kedysi pozoroval agresívne správanie samice voči samcovi, väčšinou keď sa samec chcel páriť a samica nebola pripravená (a bola zároveň dostatočne sebavedomá, aby to samcovi dala najavo).

možno lepšie než oddeliť samca by bolo dať preč tú agresívnu samicu, ak ide aj do druhej... občas im "rupne v bedni", okrem bojovníc som to zažil aj u rajovcov a dokonca som mal jednu samicu mečovky, čo pravidelne "válčila" so samcom