Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čichavec zakrslý-odchov

Zdravím dneska se mi začali třít čichavci zakrslý a chtěl bych poradit za jak dlouho přibližně vypustí jikry a nějaké rady k jejich odchovu.Děkuji

Čichavec zakrslý je pro začátečníka dost těžká ryba.
Potěr je hodně malý a těžko se pro něj shání dostatečně malá potrava.
Chtělo by to sehnat čisto násadu trepky a po pár dnech přejít na artemii.
Umělou potravou toho moc neodchováte.
A samečka zase tak rychle odlovovat nemusíte, potěr nesežere, samci čichavců se o jikry a potěr starají většinou velmi dobře.
Pokud má pěkné pěnové hnízdo, tak to bude vzorný táta :-)