Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Postačující akvárko????

Dobrý den,potřebuji se zeptat zda by se dalo v tomto akvárku(27L,30-30-30cm) neco chovat(rybičky)?? Za použití pouze vzduchování a filtru a osvětlení,žádné topení....????:-):-)

neónky "obecné" (Paracheirodon innesi) sú relatívne nenáročné, ale neviem, či im bude vyhovovať tvar akvárka. oni sú dosť aktívne plávajúce a v tejto kocke sa budú musieť sústavne otáčať, v žiadnom smere nebudú mať možnosť väčšieho "rozbehu"

chcelo by to niečo lenivšie, čomu nevadia stiesnené priestory... napr. jeden rajovec (Macropodus opercularis)by tam vyžil v pohode, samčeky bývajú aj pekne sfarbené a navyše je to pomerne inteligentná rybka :-)

no podľa mojich skúseností, zrovna endlerky nie sú extra plodné ryby, oproti gupkám sú zreteľne menej produktívne. zároveň sú relatívne krátkoveké, tak síce sa namnožia, ale postupne sa generácie v akváriu obmenia... takisto tie formózky sú celkom vhodné do malého akvária, ale u nich práve býva niekedy problém s kontinuálnym množením (udržaním), že postupne vymierajú pre nedostatok samíc