Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ancistrus

Ahoj , ve společenské nádrži , kde chovám převážně tetry a pancéřníčky se mi rozmnožili ancistrusi . Chtěl bych je odchovat , ale malí jsou úplně všude rozlezlí a vůbec nevím co dělat , aby přežili . Jsem amatér , ancíci jsou mezi ostatními rybami . Už sem mamce řekl , ať koupí hlávkový salát ( dám tam list , aby se vyživili ) ... Vypnul jsem filtr , a to je vše. Už se mi to stalo s jiným párem , který se rozmnožil , ale většinu zabila bojovnice a vcucl je filtr. Naštvalo mne že bojovnice za tři týdny umřela ...Prosím o rady , díky . Akva jsem čistil a odkaloval ( 1/2 vody ) předevčírem

Filtr nevypínej (už tím měníš hodnoty vody a to se jim nebude líbit), dej na sání něco aby je to nenasávalo (nějakou mřížku nebo molitan), jinak mezi tetrama se jim nic nestane, pouze budou chtít dostatek potravy, ale to je těžší - ostatní ryby jim to sežerou. Dávej to co hned spadne na dno (tabletky), spařený listy špenátu.

Tak jsem už nějaký odchytil a dal je do provizorní nádoby ... Filtr jsem zpátky nahodil a do obou nádrží jsem dal salátový list . Podařilo se mi jich odchytit tak 8 . Myslíte , že mají nějakou šanci na přežití ?

Ahoj, v oddělené nádrži mám cca 10 malých. Mají tam salátový list, vzduchování a tabletku zeleného. Mám ale pocit, že potravu nechcou/nepřijímájí. Máte radu čím je mám krmit? Ti malí mají celou nádržku pro sebe. Díky