Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocná závojnatka

Prosím o radu, mám doma akvárko se závojnatkama, jedna z nich se točila jak blázen a byla jako by v půlce zlomená. Odlovila jsem jí a dala do menšího do karantény, zhruba za 10dní plavala normálně, žrala tak jsem po dalších 5dnech kdy bylo vše ok dala zpět k ostatním. Zdravá byla zhruba měsíc, nic ji nebylo, plavala a jedla normálně s ostatníma. Dnes se, ale opět točí a je opět celá ohnutá a do všeho naráží. Opět jsem jí dala do malého akvárka. Poradí mi někdo co s ní je??? nechci jí zabíjet :-( Děkuji za radu

důvodů může být mnoho,ale hodně časté jsou u závojnatek poruchy plynového měchýře,které se projevují tak jak to píšeš.....jde o degenerativní změny v důsledku křížení,nejde s tím nic dělat....většinou se projeví až časem jak závojnatka roste.
je řekl bych vysoká pravděpodobnost že se o tohle jedná i v tvém případě,ale může to být i jinak, v poslední době se ve velkém dovážejí závojnatky pěstované v jihovýchodní asii,a co ty si občas přivezou.... zvlášt za parazity mně kamarádka parazitoložka už párkrát pochválila....

díky a dá se s tím něco dělat, jako po týdnu co je v karanténě jako začala dneska jíst a plave celkem normálně už rovně, tak jak má, jako polehává ale když jí dám jídlo tak plave u hladiny a hledá co by sbaštila, jako tohle už bylo před měsícem to samé a zdravá nebo na oko zdravá vypadala měsíc a po měsíci opět to samé. Tak nevím jestli se to po měsíci nebude znovu opakovat a bude 14 jak já říkám na ozdravné dovolené v jiném akvárku. A není to nově koupená závojnatka, tuhle už mám asi tak tři roky. Jinak chovám už 8let závojnatky. Díky moc za radu viper